לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

http://www.startpage.co.il
הרצאות

גדולי הציור בוונציה - מקאנאלטו, טייפולו, ועד פרנצ'סקו אייץ

ארכיון תאריך: 6 יולי 2020

משך: שעה וחצי

גדולי הציור בוונציה - קאנאלטו,  טייפולו, ועד פרנצ'סקו אייץ
מרצה ד"ר אפי זיו
"המסע הגדול" (grand  tour) לאיטליה היה חשוב ומתבקש, במסלול הכשרתם של בני האצולה האירופאית, כאמנים וכבני אצולה הראויים למעמדם. הציירים קאנאלטו וגוארדי  שהנציחו  נופים עירוניים ואחרים בטכניקה המיוחדת להם, ספקו "מזכרות" לטיילים. ג'ובאני בטיסטה טייפולו וציורי הענק על גבי תקרות וקירות הכנסיות וארמונות האצילים, ופרנצ'סקו אייץ  שהתפרסם בציוריו ההיסטוריים, האלגוריות הפוליטיות והדיוקנאות יוצאי הדופן, נועלים את מסורת הציור הוונציאני במאות ה-18/19.

ונציה, למרות מיקומה הגיאוגרפי "במגף האיטלקי", הייתה חלק מן האימפריה הרומית המזרחית שקונסטנטינופול בירתה, ומתוך כך, אימצה את הסגנון הביזנטי באמנות שאפיין את האימפריה המזרחית, והיה הדומיננטי בדורות הראשונים. 
הסגנון העיצובי שאוב ממסורות התרבות היוונית והרומית, ומציג בעיקר עלילות וטקסטים דתיים, וייצוגי השלטון. 
עם השחרור מההשפעה הביזנטית, הלך והתפתח בימי הרפובליקה הוונציאנית, סגנון הייחודי לוונציה, שאף כונה בהמשך "אסכולת וונציה". מימי הציירים יאקופו בליני ועד יאקופו טינטורטו, פיתחו אומני וונציה את ”האסכולה הוונציאנית" שקשרה יופי, פאר עושר ותאטרליות, עם מסתורין הומניזם ושמימיות. ממשיכיהם היו ג'ורג'ונה, טינטורטו וטיציאן מבשרי הבארוק, שהלך והשתרש ברומא ובכל רחבי המגף. 
סקירת יצירות וורונזה ונופי וונציה של קאנאלטו, ומולם ציורי התקרות הייחודיים לג'ובאני בטיסטה טייפולו, בהם פיתח את אמנות הטעיית עין הצופה ("trompe l'oeil") והביאה לשיאים מעוררי השתאות.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter