גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות
הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
http://www.startpage.co.il
הצגות

האקדמיה לאמנויות המופע - הסוחר מוונציה

האקדמיה לאמנויות המופע - הסוחר מוונציה
ארכיון תאריך: 15 דצמבר 2016 - 22 יולי 2017

משך: שעתיים, כולל הפסקה


משתתפים: סוהיל חדד, דן תורג'מן, אביאל שיליאן, שולה רווח/הדר לוין, מירב חזן, קורין סויסה/ניסנה מולוק, דניאל גרטמן, אלעד קונפינו, שגיא קרישר/ליאור ביטון/סובחי הוסרי, כלנית כץ/דנה אילן, ניהאד רדא/טלאור פישלר, רבקה תלחמי/תדמור ברטל, גל פריי, הראל סעיד/טל ברעם

על פי ויליאם שקספיר
עיבוד, תרגום, בימוי ועריכה מוסיקלית: אברהם עוז

הסוחר מוונציה בעיבודו ובימויו של אברהם עוז משלב את עלילת הקומדיה הקלאסית של שקספיר עם נושאים מרכזיים בחיינו כיום: משנאת האחר והזר, לאומיות וגזענות ובעיית הפליטים ועד ליחסי הון-שלטון ושלטון-תקשורת. בהפקה מודרנית וקצבית זו, המציינת 400 שנה למותו של שקספיר ו-500 שנה לייסוד הגטו היהודי בוונציה - הגטו הראשון בעולם, מוצגת הרפובליקה המסחרית התוססת של וונציה כאולם בורסה מודרני סואן והאי בלמונט, שאינו רחוק משאונה של ה"סיטי" הוונציאנית, כמשכנם היוקרתי של אנשי העלית הכלכלית והשלטונית של הרפובליקה. אביה המנוח של פורציה היה ידידם ובן בריתם של דוכסית וונציה, אנטוניו הסוחר העשיר ובלאריו המשפטן: כולם שותפים ל"כת זהב", אגודה חשאית הסוגדת לזהב שעליו נשענת כלכלת ונציה, והמונעת מזרים בתחבולות מתוחכמות כל גישה לאוצרות הזהב של הרפובליקה. היהודים נעים כפליטים בדרכי אירופה ומבקשים למצוא בוונציה מקלט מדיני, אזרחי וכלכלי; אבל ניכורם המתנשא של אנשי וונציה לזרים, השתקעותם בעולמם הרומנטי המיוסד על תאוות בצע, ותבוסתו המתוקשרת של שיילוק בבית המשפט מתוקף "חוקי חירום" החלים על "טרוריסטים זרים", גורמים לשיילוק, המתפכח מאשליית ההיטמעות האזרחית בהוויה הקפיטליסטית של וונציה, לחשוף את צביעותם של מארחיו כביכול, לבתו ג'סיקה לשוב לחסות אביה, ולמבקשי המקלט היהודים לחזור וללבוש את בגדי הפליטים ולבקש את גורלם במקום אחר.
 
ברוח תפיסתו של שקספיר את חברת ונציה כאפופת מוסיקה ומחול קרנבלי, רוויה גם ההפקה הנוכחית בשפת במה צבעונית של תנועה, נעימה וריקוד. מבלי לזנוח את הקומדיה הרומנטית, הרי המחזה כולו, המוצג בבגדים מודרניים, נתון בתוך עלילת מעטפת של תחקיר טלוויזיוני אקטואלי המשולב בראיונות ופרשנות.

עיצוב תפאורה ותלבושות: טל יצחקי
מוסיקה מקורית והדרכה מוסיקלית: יובל מסנר
כוריאוגרפיה ותנועה: רן בן-דרור
תאורה: ניזאר ח'מרה
 

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter